Stowarzyszenie Towarzystwo Naukowe im. Stanisława Andreskiego
Towarzystwo Naukowe im. Stanisława Andreskiego tworzą badacze, artyści, studenci i osoby związane ze światem książek. Wydajemy wysokojakościowe publikacje naukowe i popularnonaukowe, zmuszające do krytycznego myślenia, prowokujące rzeczowe dyskusje i dążące do prawdy, nawet jeśli stawiają one niewygodne pytania.
Naszym celem jest poszerzanie granic debaty. Szukamy tematów ważnych, bieżących, ale jeszcze nienazwanych, słabo rozpoznanych w mediach i wydawnictwach głównego nurtu. Stawiamy na naukową rzetelność, staranne opracowanie tematu, a także wysoką wartość artystyczną wydawanych publikacji. Łączy nas miłość do książek i wiedzy, która jest w nich zawarta.

Łukasz Pytel
Pasjonat dobrej beletrystyki, interesuje się szeroko pojętą nową technologią, starymi zegarkami oraz przedmiotami kolekcjonerskimi różnej maści. W wolnym czasie lubi grać w gry, zajmować się domowym ogródkiem i gotować żonie posiłki.

Zuzanna Pisera
Religioznawca z wykształcenia i nauczycielka angielskiego z zamiłowania. Kiedy nie uczy innych, spędza czas na uczeniu siebie (innych języków obcych, rzecz jasna). W ramach odpoczynku oddaje się w psie łapy swojego kundelka i razem czytają fantastykę.

Dariusz Niezgoda
Interesuje się edytorstwem, astronomią kulturową i socjologią władzy. Budzi się i zasypia z myślami o książkach. W przerwach od pracy słucha muzyki i uprawia sport, ale skutkuje to wyłącznie kontuzjami i frustracją (co widać na zdjęciu).

Urszula Król
Z wykształcenia religioznawca. Artystka amatorka ze słabością do akwareli. Miłośniczka roślin sukcesywnie zazieleniająca każdy kąt swojego mieszkania. Niestrudzona wojowniczka Instagrama, okazjonalny działkowiec i niewybredny głaskacz kotów.

Wojciech Czusz
Kulturoznawca, absolwent Porównawczych Studiów Cywilizacji na Uniwersytecie Jagiellońskim. Osobiście zainteresowany związkami architektury i polityki oraz historią społeczną Polski. W czasie wolnym pisze prozę literacką o smutnych ludziach. Kiedyś chciałby napisać o wesołych.

Martyna Dukielska
Absolwentka religioznawstwa oraz kulturoznawstwa (tekstów kultury). Interesuje się animal studies i socjologią. Gdyby mogła być jakimś innym zwierzęciem, to byłaby szopem, ale jest tylko człowiekiem żywiącym się okazjonalnie na śmietnikach. Opiekunka ośmiu kocich łap.

Michał Kurcwald
Socjolog, sceptyk i entuzjasta muzyki ekstremalnej. Pisze doktorat o polskiej scenie free tekno w Instytucie Socjologii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Obszar występowania: kopce, kamienice, bocznice kolejowe oraz lasy mieszane w Gdańsku i Krakowie.

Ewa Kozik
Doktorantka w Szkole Doktorskiej w Uniwersytecie Śląskim. Folklorystka, semiotyczka i religioznawczyni. Zajmuje się badaniem współczesnych mitów na temat zdrowia i medycyny. Znana jest z tego, że uwielbia życie, a nawet się nim pasjonuje (mimo że współpracę z TSNA zaczęła od książki Davida Benatara).

Michał Dziadkowiec
Projektant komunikacji wizualnej działający w obszarze UX, projektowania publikacji i identyfikacji wizualnych. Artysta wizualny pracujący pod szyldem nieboniebonie, VJ. Założyciel Fundacji Krakowska 34. Fotografuje architekturę postmodernistyczną na profilu Neue Haus Grotesk. Apostoł psychodelii.

Kinga Czowicka
Ukończyła zarządzanie kulturą (kulturą współczesną), a obecnie przygotowuje się do obrony pracy magisterskiej na temat metafory psychicznego więzienia. Niespełniona artystka malarka, a co za tym idzie – niespełniona menago kultury współczesnej. Ubiega się, z sukcesami, o profesurę z memologii stosowanej.
Adres:
ul. Barbary 5
30-838 Kraków
(koniecznie skontaktuj się z nami przed wizytą)
Najlepiej kontaktować się z nami poprzez email: kontakt@tnsa.pl
Nasz telefon: 501 040 313
NIP 6762563621
REGON 382878175
KRS 0000777789