Newsletter #2
Drodzy Czytelnicy, Drogie Czytelniczki, z nadchodzącą szybkimi krokami jesienią i z nowym rokiem akademickim przesyłamy Wam kolejny numer naszego „wiadomościolistu”.
Drodzy Czytelnicy, Drogie Czytelniczki, z nadchodzącą szybkimi krokami jesienią i z nowym rokiem akademickim przesyłamy Wam kolejny numer naszego „wiadomościolistu”.
Właśnie czytacie nasz pierwszy numer newslettera. Postanowiliśmy raz na jakiś czas wysyłać Wam garść ważnych informacji dotyczących naszej działalności oraz aktualnych wydarzeń ze świata nauki i książek. Jeśli macie jakieś uwagi lub chcielibyśmy wpłynąć na kształt naszego biuletynu – zapraszamy do kontaktu. Tymczasem, nie przedłużając, prezentujemy Wam jego pierwsze wydanie.
Tuż po wydaniu książki „Najlepiej – nie urodzić się” zaczęły do nas docierać pytania od naszych Czytelników i Czytelniczek o formę książki. Niektórzy byli przekonani, że mają do czynienia z produktem wadliwym, a inni – z niedokończonym. Z naszej perspektywy było to bardzo ciekawe doświadczenie, ponieważ jako osoby od lat pracujące z książkami żyliśmy w przekonaniu, że zastosowane przez nas środki będą jak najbardziej zrozumiałe dla wszystkich Odbiorców. Tymczasem miał okazję spotkać się z niestandardowymi rozwiązaniami edytorskimi. I dlatego przygotowaliśmy niniejszy tekst, będący wstępem i zaproszeniem do poznania technik i zabiegów zastosowanych w pierwszym wydaniu książki „Najlepiej – nie urodzić się”. Pozostańcie z nami do samego końca, bo na samym końcu kierujemy do Was – naszych Czytelników i Czytelniczek – specjalną prośbę.
„Antynatalizm. O niemoralności płodzenia dzieci” to publikacja wyjątkowa na polskim rynku. Jej autor, pisząc przystępnym językiem o rzeczach trudnych i kontrowersyjnych, stawia ważne pytanie: czy my, ludzie, mamy moralne prawo do tego, by się rozmnażać i skazywać nasze dzieci na życie, które często jest bolesne i trudne? Zebrane w pracy argumenty skłaniać nas mogą do udzielenia przeczącej odpowiedzi. I choć z częścią z nich być może trudno będzie nam się zgodzić, książka na długo pozostanie w naszej pamięci.
Powszechnie uważa się, że „Najlepiej – nie urodzić się” to najważniejsza książka na temat antynatalizm. Jej autor, profesor filozofii na Uniwersytecie Kapsztadzkim, dowodzi, że powoływanie na świat kolejnych istot nieodłącznie wiąże się ze skazywaniem ich na cierpienie. Dlatego też, jego zdaniem, powinniśmy kategorycznie przestać się rozmnażać. I ostatecznie doprowadzić tym całą ludzkość do naturalnego wymarcia.
© 2024 Wszelkie prawa zastrzeżone | Polityka prywatności | Regulamin sklepu
Stowarzyszenie Towarzystwo Naukowe im. Stanisława Andreskiego, ul. Krakowska 34/5, 31-062 Kraków
NIP 6762563621 | kontakt@tnsa.pl | tel. 501 040 313
Strona wykorzystuje pliki cookies w celu obsługi jej poszczególnych funkcji oraz korzystania z narzędzi analitycznych (Google Analytics, HotJar), marketingowych (Google Ads, Facebook Pixel) oraz społecznościowych (Instagram, Facebook, Twitter, LinkedIn). Szczegóły: polityka prywatności. Jeżeli ustawienia Twojej przeglądarki nie blokują tych plików cookies, przyjmujemy, że wyrażasz zgodę na ich wykorzystywanie.